Meniu

Demokratai siūlo pažeidžiamus vartotojus į visuomeninį tiekimą sugrąžinti automatiškai, jei dėl to elektros kaina jiems būtų mažesnė

Demokratai siūlo pažeidžiamus vartotojus į visuomeninį tiekimą sugrąžinti automatiškai, jei dėl to elektros kaina jiems būtų mažesnė

Antradienį Seimo salę pasieks Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ teikiamas pasiūlymas Elektros energetikos įstatymui, kuriuo siekiama, kad pažeidžiamų vartotojų sutartys su elektros energijos tiekėjais būtų automatiškai nutraukiamos, jei fiksuota elektros energijos kaina yra brangesnė, nei tokiam vartotojui užtikrintų visuomeninis elektros energijos tiekimas. Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau kaip 412 tūkstančių vartotojų, kuriuos galėtų paliesti siūlomi pakeitimai.

„Nors atrodo, kad apie teisę sugrįžti į visuomeninį tiekimą kalbama gana daug, ja pasinaudoja tik trečdalis pažeidžiamų vartotojų. Priežastys tam gali būti įvairios, tačiau iš valstybės pusės svarbu įstatymu užtikrinti žmogui palankiausią alternatyvą, - sako vienas pasiūlymo iniciatorių Linas Kukuraitis.

Anot jo valstybėje egzistuoja ne viena sistemą, į kurią gyventojai įtraukiami be atskiro sutikimo ar valios išreiškimo. „Į tokias sistemas kaip mokesčių automatiškai įtraukiami visi gyventojai, atitinkantys nustatytus kriterijus. Tas pats principas turėtų galioti ne tik tuomet, kai tai naudinga valstybei, bet ir tada, kai tai pagerina žmogaus situaciją“, - teigia Seimo narys.

Lino Kukuraičio teigimu pasiūlyme numatyta galimybė gyventojui nesutikti grįžti į visuomeninį tiekimą, apie tai jis turėtų informuoti savo elektros energijos tiekėją ir tuomet sutartis nebūtų nutraukta, tačiau tokios valios neišreiškęs gyventojas būtų automatiškai grąžinamas ir galėtų už elektros energiją mokėti mažiau.

Pažeidžiamiems vartotojams priskiriami gyventojai, kurie gauna arba turi teisę gauti socialinę pašalpą, turi negalią arba gauna šalpos senatvės pensiją arba šalpos kompensaciją.