Giedrimas Jeglinskas
Giedrimas Jeglinskas
Giedrimas Jeglinskas

Lietuvos saugumas – pamatas, suteikiantis galimybę kurti socialiai teisingą, politiškai ir ekonomiškai stabilią Lietuvą, kurioje svarbus kiekvienas.

Šiandien Lietuvai reikia ne formalaus statisto, bet tikro lyderio ir vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, turinčio patirties ir gebėjimų ginti šalies ir žmonių interesus visame pasaulyje.

Esu įsitikinęs, kad mano patirtis NATO vadovybėje, formuojant sprendimus tarptautinėse derybose, ir Lietuvos krašto apsaugos sistemoje ne tik išskiria mane iš kitų kandidatų, bet tampa būtina lyderystės sąlyga akistatoje su išaugusiomis grėsmėmis.

Tad kviečiu Jus visus palaikyti mano saugios Lietuvos viziją, kurią įgyvendinus:

  • Lietuva taps saugiausia vieta žemėje.
  • Užsienio politika – grįsta Lietuvos interesais.
  • Ekonomika – technologiškai pažangi.
  • Visuomenė – vieninga ir susitelkusi.
  • Žmogus – pasirengęs globaliems iššūkiams.

Su visa mano vizijos Lietuvai programa kviečiu susipažinti čia.

Giedrimas Jeglinskas
Kandidato patirtis

Nacionalinio saugumo ir verslo administravimo studijos


44 m. kaunietis, auginantis tris vaikus. Pirmasis lietuvis, baigęs JAV sausumos pajėgų Vest Pointo akademiją.
Džordžtauno universitete Vašingtone įgijo nacionalinio saugumo magistro laipsnį ir Kolumbijos universiteto verslo mokykloje Niujorke – verslo administravimo magistro laipsnį. Šiuo metu yra JAV geopolitikos analitinio centro „Atlantic Council“ ekspertas.

 

Tarnavimas Lietuvos kariuomenėje


Po studijų JAV, G. Jeglinskas 5 metus tarnavo Lietuvos kariuomenėje, Geležinio Vilko pėstininkų brigadoje ir karinėje žvalgyboje.
Pirmasis lietuvis, tapęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju 2019 m. pabaigoje Giedrimas Jeglinskas tapo NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pavaduotoju. Šiose pareigose buvo atsakingas už politinę diplomatiją, stiprinant NATO aljansą sudėtingu geopolitiniu laikotarpiu. Tarnybos NATO metais aljanso finansiniai biudžetai išaugo daugiau nei 20 proc., o G. Jeglinsko inicijuota NATO Inovacijų fondo idėja buvo įgyvendinta jau 2022 m. – 1 mlrd. eurų vertės fondas sėkmingai veikia, kurdamas vertę visiems sąjungininkams.

 

Vietoje karjeros banke – darbas Krašto apsaugos ministerijoje


Po 5 metų tarnybos Lietuvos krašto apsaugos sistemoje dirbo tarptautiniame „Citigroup“ banke Niujorke, Tokijuje, Singapūre, Sidnėjuje ir Varšuvoje. 2017 m. Premjero Sauliaus Skvernelio pakviestas išskaidrinti krašto apsaugos sistemą po „auksinių šaukštų“ skandalo, paliko viceprezidento postą „Citigroup“ banke ir pasirinko dirbti Lietuvos Respublikos Vyriausybėje. Kaip krašto apsaugos viceministras, trejus metus buvo atsakingas už krašto apsaugos įsigijimų sistemą ir jos skaidrinimą, infrastruktūros vystymą ir gynybos pramonės atgaivinimą.

Kontaktai